רועי מוסט מנכ"ל המועצה מספר על ההכנות הרבות לתחילת שנת הלימודים

תמונה של מנכל המועצה

לפני שניכנס לרזולוציה של ההכנות שנעשו בכול אחד מבתי הספר ובגני הילדים, רציתי לשאול איך המועצה מחליטה אלו תיקונים צריך לעשות?

"יש בדיקות שהן חובה, כלומר משרד החינוך קובע על פי קריטריונים ספציפיים אלו בדיקות צריכות להיעשות כמו למשל בדיקות של תשתיות החשמל ובדיקות של מערכות כיבוי אש. בנוסף לבדיקות האלו, השנה עשינו מיפוי מסודר של הצרכים השונים בגני הילדים ובבתי הספר וגם הצלחנו לגייס חצי מיליון ₪ לשדרוג תשתיות החשמל בבתי הספר.


התיקונים והשיפוצים בוצעו בהתאם למיפוי. בגוונים החלפנו את התאורה בבית הספר לתאורת לד חסכונית וגם שדרגנו תשתיות ישנות של חשמל באמצעות החלפת כבלים ישנים והטמעת הכבלים בתוך הקירות. השיפוצים התחילו רק בחודש אוגוסט משום שהיה עיכוב מבחינת האישורים הדרושים, ולכן השדרוגים יימשכו לתוך שנת הלימודים... אני מאמין שאם עושים עבודה, צריך לעשות אותה פעם אחת בדרך היסודית ביותר. רק כך מקבלים שקט לכמה שנים טובות. 

בבית ספר גוונים אתרנו 15 מזגנים ישנים שלא קיררו ורק זללו אנרגיה וגייסנו קרוב ל-100,000 ₪ ממשרד ממשלתי לצורך החלפת המזגנים. כמו כן, החלטנו להכניס מזגנים לאולם הספורט ואנחנו מחכים לאישור תקציב.

 מנהלת בית הספר בתיה פינקלשטיין ועופר כהן אב הבית, עבדו קשה כל הקיץ, כדי להעניק לבית ספר חזית יפה יותר וזה כולל גם צביעה וגינון ועוד הפתעות שאסור לי לגלות.

 בבית ספר יובלים בהובלת מרים שטיינץ מנהלת בית הספר ובעזרת דויד עשור אב הבית, בנוסף לתיקונים הרגילים כמו בשאר בתי הספר, במסגרת ניסיון ראשוני להעסקת בני נוער בקיץ, בני הנוער עזרו לאב הבית בהכנת החזית ותשתיות בית הספר לשנת הלימודים הקרובה. הפרויקט היה מוצלח מאוד ואנחנו שמחים שהצלחנו לתת פתרון לתעסוקת בני נוער בישוב. שנה הבאה נשתדל להרחיב את הפרויקט הזה. 

השנה לראשונה, החלפנו את כל החול שבארגזי החול ב-20 גני הילדים באורנית. חשוב לי לציין - לא סיננו את החול אלא החלפנו אותו. בפסח אנחנו מתכננים לסנן את החול ולשפוך מלח שדוחה מזיקים. כמו כן, צבענו את כל גני הילדים, עשינו עבודת חשמל יסודית, החלפנו מזגנים ישנים, כיורים ומשטחי שיש שבורים. את פרויקט השיפוצים בגנים הוביל אלישע בשרי שהוא שחקן נשמה גדול שבהצלחה רבה ניהל את המבצע המורכב הזה הכולל עבודה מול הגננות, הסייעות, הקבלנים ושאר אנשי מקצוע. 

אומנם בתיכון אורט, חברת אורט אחראית על תיקונים, אבל סייענו להם בהכנת בית הספר לשנה החדשה. למשל, האזרחים הוותיקים בהובלת מרגלית ודויד ספלטר ויחזקאל סיני האגדי, בצעו בהתנדבות עבודה יסודית של ניקיון החצר הדמוקרטית. הצלחנו לגייס 600,000 ₪ מרשת אורט לרכישת ציוד לבית הספר הכולל רהיטים וציוד לימודי הנדרש במאה ה-21. בנוסף לסכום הזה המועצה קיבלה כ-200,000 ₪ נוספים ממשרדים ממשלתיים, אנחנו מאמינים שסכום זה יאפשר לתיכון אורט להוביל בחינוך מודרני וחדשני. השנה כחלק מפיתוח החצר המערבית של התיכון החדש, אנחנו מתכוונים לחבר את בית הנוער ואת מבנה הצופים בשביל שיאפשר להגיע בקלות לאגף החדש בתיכון וגם לפעילויות בית הנוער.


כמו בכול שנה אנחנו צובעים את מעברי החצייה שנמצאים בקרבת מוסדות החינוך ומכינים את הכבישים והמעברים להולכי הרגל - כך שיהיו נוחים, נגישים ובטוחים יותר.

 לראשונה הכפלנו את תקציב הספורט פי 5 ולאחר שדרוג מרכז הכדורסל במרכז הישוב, אנחנו מתכננים לשדרג את התאורה במגרש המיני פיץ בשכונה הדתית ברחוב ארבל. כרגע יש טיפה עיכובים בתקציב בגלל הבחירות, אבל אני מאמין שהנושא הזה ייפתר במהרה.


אנחנו מתכננים לשדרג גן משחקים בשכונה הוותיקה. בגן ורד (גן הידידות) אנחנו מתכוונים להניח דשא סינטטי, להחליף מתקנים ישנים בחדשים ולטפל בגינון... המטרה היא שהתושבים הוותיקים והנכדים שלהם יוכלו ליהנות מהגן. 

הקיץ היה לנו שפע של עבודה בהכנת מוסדות הלימוד לתחילת השנה החדשה. אני מאמין שאם עובדים בצורה נכונה במשך כל השנה, בקיץ של שנה הבאה תהייה לנו הרבה פחות עבודה, לכן אנחנו מתכננים לשמור על התשתיות בבתי הספר ובגנים במשך כל ימות השנה. 


אנחנו רוצים להגיד תודה ולחבק את כל שותפינו: מפעל הפיס, משרד החינוך, רשת אורט וכמובן מחלקת החינוך, למנהלות בתי הספר, אבות הבית, עובדי השפע, הפיקוח מחלקת הביטחון ועוד רבים שבמהלך כל הקיץ עבדו מסביב לשעון על מנת לאפשר לילדי הישוב ללמוד במקום הראוי ביותר.
שנת לימודים פורייה ומוצלחת!