תושבים יקרים,

כמדי שנה אנו עדים לפציעות, חלקן אף חמורות של ילדים ובני נוער כתוצאה משימוש בנפצים צעצועים ומוצרים מסוכנים האסורים לשימוש, בעבר היו אירועים ופציעות שונות כתוצאה מכך, 

כמוכן שימוש בצעצועים המהווים מטרד לתושבים ולעיתים גורמים להקפצת כוחות בטחון עקב הרגישות הבטחונית.

מה זה צעצוע מסוכן?

צעצועים אשר השימוש המקובל בהם עלול לגרום למשתמש בהם או לבני אדם אחרים נזק גופני או לסכן את בריאותם או לגרום להם הטרדה.

כל צעצוע הפולט אש, צעצוע נפיץ הגורם להתפוצצות, צעצוע הגורם לגירוי, דימוע או עיטוש וצעצוע אשר הוא חיכוי של כלי ירייה או הנראה ככלי ירייה (כמשמעותו בסעיף ד' לחוק כלי ירייה. התש"ט 1949).

מה אומר החוק?

"לא ייצר אדם, לא ייבא, לא ימכור, לא יחזיק ולא יעביר לאחר צעצוע מסוכן בכל דרך מדרכי ההעברה, במהלך עסקי"

צעצועים המותרים עפ"י החוק:

קפצונים מנייר או פלסטיק ואקדחים לקפצונים ופיקוח, מקלוני אש קרים, זקוקים לקישוט עוגות ואבוקות פרחים, תרסיסי צבע לפורים, תרסיסי מקרוני מאושרים ע"י מכון התקנים, כלי נשיפה בלו פיפ.

פעולת מניעה והסברה:

מרכז השיטור הקהילתי יפעל ביחד עם הרשות בפעילות הסברה נרחבת בבתי ספר אודות החומרה בשימוש בנפצים מכל סוג שהוא, אנו פונים להורים ולכלל התושבים שלא לאפשר ואף לאסור בתוקף שימוש בנפצים מסוכנים כאלו וזאת על מנת לשמור על חיי ילדיכם. 

אם ידוע לכם על בית עסק שמוכר צעצועים מסוכנים אודה לדיווח מיידי אליי או לקו 100 של המשטרה.

משחק בצעצוע מסוכן = משחק בחיי אדם

אני פונה ומבקש מכל אילו שידם בכך להבין כי מעבר לסכנה הפיזית ומפגע הרעש, מדובר בפגיעה באיכות החיים שלנו ושל בעלי החיים שלנו.
יתרה מזאת, החזיזים והנפצים עבור הלומי הקרב גורמים לטראומה. אני סמוך ובטוח שאנחנו ככקהילה נעשה כל שביכלותנו לשמור האחד על השני ונחנך לכך גם את ילדינו.
אנא גלו אזרחות טובה ושתפו פעולה.
כולנו מחוייבים לשים קץ לתופעה .

אליהו טובול- רס"ב

מפקד מש"ק 

050-5077677